Trenér 1. třídy pro fitness a kulturistiku

Cvičení na bosu

Bosu Balance Trainer je specifická balanční pomůcka navržená tak, aby pomohla dosáhnout rovnováhy mezi jednotlivými svalovými systémy. Bosu má svůj původ v rehabilitaci. Při cvičení se zapojují nejen vědomě ovládané svaly, ale také hluboké kosterní, které vinou špatných pohybových stereotypů nepoužíváme. Tím lze dosáhnout komplexního zpevnění svalů, který má pozitivní vliv na správné držení těla. Cílem cvičení na Bosu je najít cestu největší stálosti s co nejmenší námahou. Je určený pro širokou škálu tréninků od balančních či rehabilitačních až po posilovací tréninky. Jedná se o velmi komplexní a dynamické cvičení, během něhož dochází zároveň k rozvíjení centrálního nervového systému.

Pro koho je určený?

Cvičení na BOSU je vhodné pro ženy i muže všech věkových kategorií ať už se jedná o vrcholové sportovce, nebo ty, kteří cvičí doma pro zdraví. 

Čeho lze dosáhnout?

Zlepšujeme fyzickou kondici.

Procvičujeme současně celou řadu svalových skupin, zejména svaly podílející se na udržování vzpřímeného postavení trupu.

Narozdíl od jiných druhů pohybových programů je zapotřebí na BOSU udržovat rovnováhu a stabilitu pomocí břišních a zádových svalů.

Cvičení s BOSU neprovádíme za účelem zvýšení svalové hmoty, ale jedná se o posilování za účelem formování celého těla.

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode