Trenér 1. třídy pro fitness a kulturistiku

Ropeskiping

Pokud je Vaším cílem pořádně se zpotit, zlepšit si fyzickou kondici, zlepšit své pohybové dovednosti a naučit se nové, pak je Ropeskipping pro Vás tím pravým cvičením.

Název zní záhadně, ale věřte, že jde o cvičení, kterému jste se nejspíše věnovali už v útlém dětství – rope skipping znamená skákání přes švihadlo.

Rope skipping jako sportovní disciplina byl zformován v 60. letech minulého století v USA Pan Richard Cendali inicioval jeho rozšíření do všech koutů země, také do Evropy. V roce 2005 se Ropeskipping dostává do České republiky díky Mgr. Janě Černé-Beránkové.

Při osvojování techniky cvičení se švihadlem ovlivňujeme dovednost odrazu (různé druhy přeskoků), rychlost pohybu dolních končetin (frekvence přeskoků), dynamickou sílu dolních končetin (výška výskoku), manipulační dovednosti (souhru pohybu náčiní a těla), dynamickou rovnováhu (souhra vnitřních sil) a celkovou rytmizaci (soulad pohybu v čase a prostoru).

Rope skipping je cvičení koordinační, rychlostní, vytrvalostní, a do jisté míry i silové. Podporuje kreativitu, hravost, cit pro rytmus,  časování pohybu a týmovou spolupráci. Rope skipping je aktivita, která je řazena do skupiny high impactových cvičení. Jedná se o pohyb s vyšším nárokem na zatížení kloubního aparátu, ale i kardiovaskulárního systému.

K tomuto cvičení lze jako doprovod využít hudbu ve vhodném tempu. Tempo hudby je dáno fyzickou kondicí cvičence a jeho osvojenými dovednostmi ve skákání přes švihadlo. V závislosti na Vašem přání uzpůsobuji hodinu buďto na kondiční charakter, učení se novým dovednostem či pouze jako doplněk k posilovacímu tréninku.

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode